3 Delegatör Olmak

Delegation: Türkçeye delegasyon olarak geçmiş. Aslında yetkilendirmek demek. TDK da ise, herhangi bir topluluğu ya da kişiyi temsil etmekle görevli kurul olarak açıklanmış. Avalanche konsensus platformunda delegasyon, avax coinlerinizle (bundan sonra AVAX olarak bahsedeceğim) ödül kazanabilmeniz için birini yetkilendirmeniz anlamına gelmektedir. Bu yetkilendirme işlemiyle AVAX larınızı kimseye devretmezsiniz, AVAX larınızı riske etmezsiniz. Aldığınız en büyük risk delege ettiğiniz kişinin işini düzgün yapmaması neticesinde ödülü kaybetmeniz olacaktır. Ana paranızla ilgili bir risk söz konusu değildir.

Bugünün şartlarıyla AVAX larınızı delege etmek istediğinizde ne kazanacaksınız? Yıllık %10 civarı ödül. AVAXlarınızı 2-52 hafta aralığında dilediğiniz süre boyunca kilitleyebilirsiniz. Bu süre yetkilendireceğiniz kişinin vadesine bağlı olmakla birlikte validatör listesinden (Onaylayıcı, yetki vereceğiniz kişi) size uygun vadeye sahip onaylayıcıyı seçebilirsiniz. Sizin belirlediğiniz vade bittiğinde ödül cüzdan hesabınıza yatmış olacaktır. Ayrıca AVAX larınızın piyasa fiyatı bu yazı yazılırken 12 dolar civarındayken sizin vadenizin sonunda 20 dolar ya da 5 dolar olabilir. Ama blok zincir teknolojisini yakından takip edenler AVAX fiyatlarının çok yükseleceğini beklemektedir. 

AVAX larınızı delege edebilmek için en az 25 AVAX sahibi olmalısınız. Aşağıdaki ekran görüntüleri nasıl delegasyon yapabileceğinizi basamak basamak gösterdik.

Öncelikle AVAX cüzdanı açmış olmalısınız. Cüzdan nasıl açılıyor öğrenmek için bu linki tıklayınız.

 

 

Avaxtr.org Avalanche Coin hakkında bilgilendirmek için kurulmuştur. All Right Reserved ©

Information cookies

Size en iyi çevrimiçi deneyimi sağlamak için bu web sitesi çerezleri kullanır.