2 AVAX Cüzdanı Açmak

AVAX Cüzdanı

Kripto para sisteminde cüzdan kavramı mevcuttur. Şöyle açıklamaya çalışalım. Borsalardan satın aldığınız kripto paraları uzun vadeli yatırım amaçlı aldıysanız sağlıklı olan yöntem bu varlıklarınızı bir dijital cüzdanda saklamanızdır. Dijital cüzdan hizmeti veren bir çok uygulama mevcuttur ve bu uygulamalar son derece güvenlidir. AVAX için kullanılan cüzdan gene Avalanche platformuna aittir. AVAX larınızı bu cüzdana aktarmadan delegasyon ya da validasyon işlemi yapamazsınız. Cüzdanlarda kişisel bilgiler istenmemektedir. AVAX cüzdanı sahibi olmak için https://wallet.avax.network/ adresinden hesap açmalısınız. Hesabınızı açarken size verilecek olan 24 kelimelik şifreyi güvenli bir yere not etmeniz gerekir. Çünkü bu 24 kelime hesabınıza erişebilmenizin tek yoludur. Önerimiz bu kelimeleri bir kağıda yazarak fiziksel olarak saklamanızdır.

Herhangi bir aracı kurumdan aldığınız AVAX ları cüzdan hesabınıza kolayca transfer edebilirsiniz. Ve artık AVAX varlıklarınız sadece sizin ulaşabileceğiniz bir cüzdandadır. AVAX larınızı satmak istediğinizde bir aracı kuruma transfer ederek orada uygun şekilde satışa çıkartmanız gerekir.

Cüzdan hesabı nasıl açılır?

https://wallet.avax.network/ adresine girdiğimizde yukarıdaki ekran bizi karşılar. Sağ üst köşeden dil değiştirebilirsiniz. Ardından Yeni Cüzdan Oluşturmak butonuna tıklanır.

Gelen bu ekranda kırmızı butona tıklayarak 24 kelimeden oluşan size özel şifrelerinizi oluşturunuz.  

Bu şifreler çok önemlidir. Fiziksel olarak bir kağıda yazarak güvenli bir yerde saklamalısınız ve kimse ile paylaşmayınız. Cüzdana her ulaşmak istediğinizde sizden bu şifreler istenecektir.

Az önce yazdığınız şifrelerin bazılarını size soran cüzdan böylece şifrelerinize sahip olduğunuzu da onaylamış oluyor.

Eksik olanları yazarak doğrula tuşuna tıklıyoruz.

Tebrikler. Avalanche platformunun cüzdanında hesabınızı oluşturdunuz.

Cüzdanınıza AVAX coin göndermek istediğinizde sağ üst köşede görülen karekodu okutabilirsiniz ya da bu adresi kopyalayabilirsiniz.

Sağ üst köşede bulunan karekod sizin cüzdanınızın adresidir. Yanında X P C harfleri içeren 3 kutucuk mevcut olup size AVAX göndermek için gereken X seçeneğidir. Aktif olan seçenek koyu renkle gösterilmektedir. Bu harf kutucuklarının satırında en sonda kopyalama butonu yer almaktadır. 

Videoda cüzdan açılışı ve kullanımı hakkında bir örnek bulunmaktadır.

 

 

 

 

Avaxtr.org Avalanche Coin hakkında bilgilendirmek için kurulmuştur. All Right Reserved ©

Information cookies

Size en iyi çevrimiçi deneyimi sağlamak için bu web sitesi çerezleri kullanır.